Spotkanie dotyczące: Dofinansowania rozpoczęcia działalności gospodarczej

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wsparcie dla początkujących przedsiębiorców staje się kluczowe. Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, we współpracy z Dąbrowskim Inkubatorem Przedsiębiorczości, oferuje cykliczne spotkania, które pomagają rozwiać wszelkie wątpliwości związane z pozyskaniem dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, które przyciągnęło osoby zainteresowane rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej. Spotkanie, które miało miejsce w siedzibie DIP przy ul. Dworcowej 3 (budynek dworca PKP), rozpoczęło się o godzinie 16:00 i było częścią cyklicznych wydarzeń organizowanych w ramach wsparcia dla przyszłych przedsiębiorców.

Projekt „Aktywizacja osób bezrobotnych”

Przypominamy, że spotkania w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości są częścią projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

W ramach realizacji projektu:

  • 151 uczestników podejmie zatrudnienie lub założy własną firmę,
  • minimum 64 osoby zostaną objęte wsparciem w zakresie umiejętności cyfrowych,
  • 42 osoby uzyskają wsparcie w zakresie umiejętności zielonych.

Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia 225 osób bezrobotnych (135 kobiet i 90 mężczyzn) zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej i zamieszkujących na terenie województwa śląskiego. W ramach projektu oferowane są między innymi staże oraz jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej. Wartość projektu wynosi 6 222 195,94 zł, z czego wkład Funduszy Europejskich to 5 288 866,55 zł.

Dzisiejsze spotkanie było doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy i porad dotyczących zakładania własnej działalności gospodarczej. Dzięki zaangażowaniu i fachowej pomocy, uczestnicy mogli rozwiać wszelkie swoje wątpliwości.

Zachęcamy do śledzenia kolejnych wydarzeń organizowanych przez Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości i Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i aktywny udział.

Zapraszamy do udziału w naszych przyszłych spotkaniach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź nas na facebooku: https://www.facebook.com/Dabrowski.Inkubator.Przedsiebiorczosci oraz dołącz do naszego newslettera. Formularz zapisu znajdziesz na naszej stronie głównej: www.inkubator-dabrowa.pl.