Optyk BiałaSowa – wywiad z laureatką IV edycji programu Lokal na start

Dzisiaj chcieliśmy Was zaprosić na wywiad z laureatką IV edycji konkursu Lokal na start: Katarzyną Białas, właścicielka salonu optycznego Optyk BiałaSowa.
Kasia otworzyła swoją firmę przy ulicy Kościuszki 36.

 

 

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości (DIP): Kasiu, spotykamy się ponieważ jesteś laureatką konkursu organizowanego przez Miasto Dabrowa Górnicza: Lokal na start. Powiedz nam coś o sobie: skąd pomysł na taki biznes? Czy była to Twoja pasja czy wykształcenie? A może jedno i drugie?

Katarzyna Białas (Kasia): Wszystko zaczęło się wiele lat temu, kiedy podjęłam pracę w salonie optycznym nie posiadając doświadczenia w tej dziedzinie. Praca ta okazała się niesamowicie interesująca i inspirująca, a że w każdej wykonywanej pracy staram się być osobą bardzo kompetentną, postanowiłam rozpocząć edukację w tym kierunku. W trakcie pogłębiania swojej wiedzy, praca ta przerodziła się w moją pasję i zawładnęła kompletnie moim życiem zawodowym. Już wtedy postanowiłam związać swoją przyszłość z branżą optyczną, a doświadczenie zdobyte na stanowisku kierownika salonu optycznego podbudowało moją pewność siebie i dało wiarę, że poradzę sobie ze wszystkim.

Dotychczas ukończyłam edukację na kierunkach Technik Optyk, Optyk Mechanik i Ortoptystka, obecnie studiuję na kierunku Fizyka Techniczna o specjalizacji Optometria. W międzyczasie uczestniczyłam w wielu kursach poszerzających posiadaną wiedzę. Mając na uwadze fakt, że okulary w dzisiejszych czasach to nie tylko korekcja wzroku, ale również moda i wizerunek, ukończyłam kurs Stylisty Opraw Okularowych pod okiem Mistrza Świata Olafa Tabaczyńskiego.

Praca w branży optycznej jest na tyle fascynująca, że prowadząc nawet swój biznes, ciągle można się rozwijać, a moje ambicje nadal wydają się być niezaspokojone 🙂  Największą zaletą mojej pracy jest możliwość podarowania komuś dobrego widzenia.

 

 

DIP:  Pracowałaś wcześniej w innych zakładach optycznych. Czy to pomogło w stworzeniu swojej marki?

Kasia: Tak,  pracowałam w innych salonach optycznych. Zdobyte doświadczenie wykorzystałam do stworzenia swojej marki, której priorytetem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Marzyłam o miejscu, w którym ludzie nie będą czuli się jak kolejna cyferka, jak zwykły klient, ale gość, do którego podchodzi się indywidualnie i otacza opieką. Jakość obsługi i kompetencje są dla mnie najważniejsze, aby każda osoba miała pewność, że oddaje swoje widzenie w fachowe ręce.

 

DIP: Co przekonało Cię do wzięcia udziału w konkursie Lokal na start?

Kasia: Chęć dalszego rozwoju firmy Optyk BiałaSowa skłoniła mnie do wzięcia udziału w konkursie Lokal na start. Bez takiego wsparcia nie odważyłabym się otworzyć drugiego salonu optycznego. Niewątpliwie dla młodego przedsiębiorcy dużym atutem jest możliwość wynajęcia lokalu na preferencyjnych warunkach.

 

 

DIP: Czy korzystałaś ze wsparcia Inkubatora podczas tworzenia wniosku konkursowego?

Kasia: Podczas tworzenia wniosku konkursowego w każdej chwili mogłam liczyć na fachową pomoc Dąbrowskiego Inkubatora, który udziela porad z różnych dziedzin prowadzenia biznesu.

 

DIP: To ja dodam tylko, że nie wymuszamy odpowiedzi na naszych rozmówcach 🙂 Czy rekomendujesz udział w konkursie?

Kasia: Tak, oczywiście. Zachęcam wszystkich, którzy myślą o założeniu własnego biznesu do wzięcia udziału w konkursie.

 

Bardzo dziękujemy za rozmowę i zachęcamy Was do śledzenia naszych newsów. Informacje na temat kolejnej edycji programu Lokal na start będą na pewno pojawiać się na naszej stronie internetowej, a także na Facebooku. 

 

 

Jeżeli szukasz fachowej obsługi i wyjątkowych okularów dla Ciebie lub Twojej rodziny zapraszamy do salonu Optyk Białasowa

ADRES: ul. Kościuszki 36, 41-300 Dąbrowa Górnicza tel. 505-314-361
Ul. Królowej Jadwigi 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza tel. 660-980-994

FB: Optyk Białasowa
Email: optyk.bialasowa@wp.pl