Wsparcie dla pracowników z Ukrainy

Z myślą o przedsiębiorcach z Dabrowy Górniczej oraz całego Zagłębia, a także o mieszkańcach Ukrainy, którzy przybywają do naszego miasta stworzyliśmy specjalną grupę na Facebooku, w której można będzie umieścić ogłoszenia o pracę dla obywateli Ukrainy.

 

 

Myślimy także o mieszkańcach Ukrainy, którzy w obecnej sytuacji zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i znalezienia schronienia w Dąbrowie Górniczej i jej okolicach. W swoim kraju są specjalistami w różnych dziedzinach  – chcemy dać im możliwość szybszego znalezienia pracy w naszej okolicy i szansę na lepszy start w nowym dla nich miejscu.

Zapraszamy do dołączenia do grupy na Facebooku Dam pracę szukam pracy (Шукаю роботу) na terenie Dąbrowy Górniczej Zagłębia 

Znasz kogoś, kto może pomóc? Kto zatrudnia osoby z Ukrainy? Przekaż mu informacje o naszej grupie!

UA
Група була створена для польських підприємців з Домбрової Ґурнічі та всього Заглемб’я, які хочуть наймати працівників з України.
Він також створений для жителів України, які перебувають у Заглембі та шукають роботу.
Ми заохочуємо підприємців подавати оголошення про вакансію, а громадян України повідомляти про бажання та можливості працевлаштування.

 

EN
The group was created for Polish entrepreneurs from Dąbrowa Górnicza and the entire Zagłębie who want to hire workers from Ukraine.
It was also created for the residents of Ukraine who are in Zagłębie and are looking for a job.
We encourage entrepreneurs to submit job advertisements, and Ukrainian citizens to report their willingness and job opportunities.
https://www.facebook.com/groups/szukampracydabrowagornicza

 

Cały czas wpieramy także naszych gości z Ukrainy i wspólnie ze Stowarzyszeniem Równe Babki oraz Centrum Aktywności Obywatelskiej organizujemy zbiórkę na ich rzecz.

Aktualnie najbardziej potrzebne są:

🟢 słodycze
🟢 kukurydza w puszce
🟢 kasza manna
🟢 kawa (rozpuszczalna, sypana)
🟢 chleb tostowy z dłuższą datą ważności
🟢 mleko
🟢 olej spożywczy
🟢 nowe kołdry oraz poduszki

Możecie przynosić te rzeczy do Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, ul. 3 maja 22, II pietro  lub do Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. Sienkiewicza 6A.

Za wszelkie wsparcie ogromnie dziękujemy!