Wywiad z laureatką VII edycji konkursu Lokal na start – Klaudią Gębczyńską

Dzisiaj chcielibyśmy Was zaprosić na wywiad z laureatką VII edycji konkursu Lokal na start: Klaudią Gębczyńską – właścicielką Wielojęzycznego Gabinetu Kosmetycznego „Be My Guest”. 

 

 

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości (DIP): Cześć! Bardzo nam miło, że możemy porozmawiać na temat Twojego pomysłu na firmę. Opowiesz nam z jakim pomysłem zgłosiłaś się do konkursu „Lokal na Start”?

Klaudia Gębczyńska (Klaudia): Cześć! Jest to Wielojęzyczny Gabinet Kosmetyczny „Be My Guest”, w którym oferujemy zabiegi stylizacji paznokci dłoni i stóp oraz stylizację brwi na najwyższym poziomie.

DIP: Gdzie mieści się Twoja firma?

Klaudia: Znajdujemy się w Dąbrowie Górniczej przy ul. III Powstania Śląskiego 4.

 

DIP: Nie jest to typowy pomysł na zakład kosmetyczny. Skąd takie podejście do tego rodzaju działalności?

Klaudia: Przed podjęciem decyzji o otwarciu salonu, wykonałam szereg badań rynku. Oczywiście dookoła jest sporo salonów kosmetycznych, jednak, jak wspomniałaś, nasz salon nie jest typowy. Jak wiadomo, wojna na terenie Ukrainy zmusiła do wyjazdu wiele osób, w szczególności kobiet z dziećmi, które niekoniecznie znają nasz język i bariera językowa jest dla nich ogromną przeszkodą w takich prostych czynnościach jak choćby chęć zadbania o swoje dobre samopoczucie i umówienie wizyty do stylistki paznokci 🙂

Chcemy, aby każda kobieta czuła się u nas dobrze.

Jesteśmy również salonem kosmetycznym przyjaznym matkom z dziećmi. Głównie przychodzą do nas panie z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, ale zdarzyła się też sytuacja, że przyszła pani z kilkumiesięcznym bobasem w wózku. Nasze stylistki kochają dzieci. Ja sama jestem mamą 1,5 rocznego synka, który odwiedza ze mną salon prawie codziennie.

DIP: Wśród jakich odbiorców promujesz swoje usługi?

Klaudia: Naszymi odbiorcami są przede wszystkim kobiety , głównie w wieku 20-50 lat. Jednak zachęcamy do odwiedzin każdego kto ma ochotę na pyszną kawę w doborowym towarzystwie, również mężczyzn. Jeśli jesteś seniorem 70+ dostaniesz u nas specjalną zniżkę na wszystkie usługi 🙂

DIP: Co przekonało Cię do wzięcia udziału w konkursie Lokal na start?

Klaudia: Długo zastanawiałam się czy brać w nim udział, jednak uznałam, że warto spróbować. Mój urlop macierzyński dobiegał końca i razem z partnerem chcieliśmy w coś zainwestować. Cieszę się, że podjęłam to wyzwanie, bo dzięki temu dzisiaj jestem właścicielką dobrze prosperującego salonu kosmetycznego, w którym pracują wspaniałe dziewczyny. Uwielbiam to miejsce i atmosferę, która tam panuje.

DIP: Czy korzystałaś ze wsparcia Inkubatora podczas tworzenia wniosku konkursowego?

Klaudia: Oczywiście, uzyskałam pomoc już na starcie poprzez darmowe konsultacje księgowe czy prawnicze. Wniosek zawierał mnóstwo pytań, które nie zawsze brzmiały prosto. Papierologia przeraża i wierzę, że nie tylko mnie. Jednak z pomocą DIP-u stało się to łatwe i przyjemne.

DIP: Czy lokal wymagał remontu i przystosowania prowadzenia firmy? Jeśli tak to w jakim stopniu?

Klaudia: Tak, lokal wymagał remontu generalnego, a ponieważ wcześniej znajdowała się w nim inna usługa, niezwiązana z usługami kosmetycznymi, musiałam zacząć od wykonania projektu architektonicznego i zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania lokalu.

Remont zaczął się od totalnej demolki: skuwania starych płytek i tynków, wyburzania ścian, wymiany instalacji elektrycznej, wodnej i gazowej, wymiany okien i drzwi…

Własnymi siłami i to w dość krótkim czasie wyremontowaliśmy cały lokal, a efekt jest niesamowity. Przy okazji skuwania starych tynków odkryliśmy piękną cegłę, która po oczyszczeniu i zaimpregnowaniu zachwyca wszystkich naszych gości i jest głównym elementem wystroju wnętrza.

 

DIP: Po jakim czasie od wygrania lokalu rozpoczęliście funkcjonowanie firmy w nowej siedzibie?

Klaudia: Klucze do lokalu odebrałam na początku stycznia 2023 r. a wielkie otwarcie salonu odbyło się już 4-go maja! To wszystko nie udałoby się gdyby nie wsparcie i ogromna pomoc najbliższych: rodziny i przyjaciół, którzy byli z Nami od samego początku. Wspierali mnie już na etapie składania wniosku, a potem razem z nami wynosili gruz w wiaderkach, malowali ściany i skręcali meble 🙂

DIP: Czy rekomendujesz udział w konkursie?

Klaudia: Oczywiście, że tak. Konkurs „Lokal na start” jest świetną inicjatywą we wsparciu „raczkujących” przedsiębiorców, takich jak ja. Biorąc w nim udział, nie tylko masz szansę zdobyć wymarzony lokal, ale również dostaniesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Własna działalność to nie tylko blaski, ale też cienie, które stają się jaśniejsze z pomocą ludzi doświadczonych jakimi jest ekipa Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Szczerze polecam każdemu.

DIP: Bardzo dziękujemy za te miłe słowa i za rozmowę!

Zachęcamy Was do odwiedzenia Wielojęzycznego Gabinetu Kosmetycznego „Be My Guest”

ADRES: ul. III Powstania Śląskiego 4,  41-300 Dąbrowa Górnicza

Tel. 730 973 733

WWW: https://www.bemyguest.com.pl/ 

FB: https://www.facebook.com/GabinetKosmetycznyBeMyGuest