DIP oficjalnie w nowej siedzibie!

Od 2018 roku skutecznie wspieramy lokalnych przedsiębiorców, a 14 marca można było się przekonać, co mamy do zaoferowania i jak prezentuje się nasza nowa siedziba. 14 marca uroczyście otworzyliśmy nową siedzibę Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, a także zorganizowaliśmy Dzień Otwarty.

 

Wydarzenie było okazją, żeby stawiający pierwsze kroki w biznesie i ci, którzy dopiero planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, poznali bliżej propozycje DIP. Oprócz tego można było zobaczyć, jak wygląda to miejsce, od niedawna funkcjonujące w nowej lokalizacji – w budynku odrestaurowanego dworca kolejowego w centrum Dąbrowy Górniczej.

 

 

W DIP dostępna jest przestrzeń coworkingowa, ale także miejsce do spotkań z klientami czy sala do organizacji szkoleń. Sala konferencyjna pomieści 12 osób, a w wielofunkcyjnym pomieszczeniu do organizacji wydarzeń zebrać może się 50 osób.

W inkubatorze trwają jeszcze prace nad miejscem, w którym profesjonalnie nagrywane będą podcasty. DIP jest bardzo dobrze skomunikowany – dotrzeć do niego można pociągiem i autobusami, które dojeżdżają do znajdującego się przy dworcu centrum przesiadkowego. Prowadzą tam również drogi rowerowe, a dla kierowców dostępny jest duży, bezpłatny parking.

– Całość powstała przy współpracy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej z Katowicka Specjalną Strefą Ekonomiczną SA, która jest głównym sponsorem i partnerem tego miejsca. W Dąbrowie Górniczej stawiamy na przedsiębiorczość – mówi Marcin Bazylak, prezydent miasta Dąbrowa Górnicza.

DIP dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców cyklicznie organizuje bezpłatne szkolenia, warsztaty i spotkania z ekspertami. Można korzystać również z doradztwa z marketingu, biznesu, księgowości, prawa, pozyskiwania dotacji na rozpoczęcie działalności, copywritingu, BHP, pozyskiwanie dotacji na rozwój firmy, a także optymalnej organizacja procesu. W marcu nasza oferta wzbogaciła się o następne pozycje – Instagram dla biznesu oraz użyteczność stron www i sklepów internetowych.

Inkubator zorganizował już ponad 85 szkoleń, a współpracujący z nami eksperci udzielili blisko 2000 konsultacji. Łącznie w  wydarzeniach wzięło udział ponad 14 tys. osób. Szereg inicjatyw, których podejmuje się DIP czyni nas najprężniej działającym inkubatorem w regionie.

– Inkubator to supermiejsce dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać pod kątem prowadzenia i progresu swojego biznesu. To szkolenia, networking, wsparcie merytoryczne i przyjaźni ludzie, którzy go tworzą – mówi Anna Synowiec, właścicielka firmy Refresh4You.

DIP jest współorganizatorem konkursu „Twój model biznesowy”, który miał już cztery edycje, a także „Lokal na start”. W dziewięciu odsłonach tego projektu, przedsiębiorcom z krótkim stażem, przyznano 38 lokali – z atrakcyjnymi, preferencyjnymi stawkami najmu.

Dziękujemy sponsorom oraz partnerom, bez których nie byłoby możliwe przygotowanie tej przestrzeni:

 • Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
 • ArcelorMittal Poland SA
 • Agencja Rozwoju Lokalnego
 • Akademia WSB
 • Krajowa Administracja Skarbowa
 • Regionalna Izba Gospodarcza
 • Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej
 • Zagłębiowska Izba Gospodarcza
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych
 • British School
 • Elnap
 • Optokom
 • Praza Architekci

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi wydarzeniami? Dołącz do newslettera! Na samym dole naszej strony głównej znajdziesz formularz zapisu!