Lokal Na Start – Pracownia Agaty

II edycja programu „Lokal na Start” odbyła się w sierpniu 2019 roku. Dzisiaj, prawie rok od rozstrzygnięcia programu prezentujemy sylwetki laureatów i dzielimy się z Wami informacjami jak poradzili sobie przez ten roku!

 

Kolejną laureatką, z która przeprowadziliśmy wywiad jest Agata Borkiewicz-Cielica. Pracownia Agaty to przestrzeń artystyczna, która powstała przy ul. 3 maja 22 w centrum Dąbrowy Górniczej. Agata zajmuje się projektowaniem i produkcją opakowań i pudełek. Wszystkie produkty powstają dla jej klientów na wymiar, zgodnie z ich potrzebami. Tworzy naklejki, projektuje loga , ulotki i etykiety, kartki okolicznościowe, zaproszenia, albumy i wszelkiego rodzaju prezenty okolicznościowe. Artystyczna dusza, która postanowiła spróbować swoich sił w prowadzeniu własnej firmy.

 

Przeczytajcie jak wygrana w programie „Lokal na Start” wpłynęła na rozwój jej firmy:

DIP: Po jakim czasie od wygrania lokalu rozpoczęłaś funkcjonowanie firmy?

Agata: Przygotowania do oficjalnego startu zaczęłam od następnego dnia. Firmę otworzyłam po 3 miesiącach.

DIP: Czy lokal wymagał remontu i przystosowania do świadczonych usług, w jakim stopniu?

Agata: Lokal był wyremontowany. Zostały przeze mnie wymienione wykładziny i wstawione wyposażenie (meble i sprzęt)

 

DIP:  Czy uzyskałaś pomoc w DIP w analizie pomysłu na biznes i możliwości jego realizacji? Jaka to była forma pomocy i czy jesteś z niej zadowolona?

Agata: W momencie przystąpienia do programu mój pomysł na biznes jak i przygotowanie zaplecza sprzętowego było już kompletne.

DIP:  W jakim stopniu możliwość lokalu na preferencyjnych warunkach pomogła w rozwoju twojej firmy?

Agata: Zdecydowanie ograniczyła koszty jakie musiałabym ponieść na samym starcie. Różnicę w kwocie mogłam przeznaczyć na zakup materiałów i części sprzętu.

 

DIP: Jak ogólnie oceniasz przeprowadzenie programu Lokal Na Start? Proszę podać wady i zalety.

Agata: Uważam, że to świetna inicjatywa pozwalająca wielu osobom podjąć decyzję o rozpoczęciu działalności. Bardzo często to właśnie koszt lokalu wpływa na decyzję o prowadzeniu, a raczej rozpoczęciu działalności gospodarczej. Rzadko zdarza się, że firma, która dopiero zaczyna ma zagwarantowany rynek zbytu lub zaplecze finansowe pozwalające na spokojny start.

DIP: Jak program Lokal na Start wpłynął na rozwój twojej firmy?

Agata: Lokal pozwolił mi na natychmiastowe rozpoczęcie przygotowań, dostosowanie przestrzeni pod odpowiedni sprzęt, aranżację miejsca pracy i przede wszystkim pracę w komfortowych warunkach. Bez tej przestrzeni ciężko byłoby mi rozwinąć zaplecze sprzętowe, utrzymać konkurencyjność i pozwolić sobie na pracę o dowolnej porze dnia.

 

DIP: Czy zarekomendowałabyś innym udział w programie?

Agata: Zdecydowanie tak. Serdecznie polecam każdemu spróbowanie własnych sił i walkę o swoje marzenia. Nie tylko Lokal na Start, ale cała pomoc Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest tak kompleksowa, że nie ma się czego obawiać stawiając pierwsze kroki w biznesie.

DIP: Czy uzyskałeś pomoc dot. uruchomienia firmy ( np. pomoc finansowa) z innych instytucji? Jeżeli tak to z jakich?

Agata: Nie. Nie starałam się o taką pomoc. Cały potrzebny sprzęt był już w moim posiadaniu. Cały zysk z firmy w początkowych miesiącach przeznaczyłam na rozwój firmy.

 

 

O tutaj możecie zobaczyć jakie piękne rzeczy tworzy własnoręcznie Agata:
FB: https://www.facebook.com/agatapracownia
FB: https://www.facebook.com/EkoBox/
WWW: http://pracowniaagaty.pl/
Może to właśnie ty będziesz kolejnym przedsiębiorca, który z powodzeniem rozpoczął swoją przygodę z biznesem w Dąbrowie Górniczej? 😉