Lokal Na Start – Studio Urody Melisa

Program „Lokal na Start” – poznaj laureatów: Studio Urody Melisa przy ul. Kasprzaka 10 w Dąbrowie Górniczej.

II edycja programu „Lokal na Start” wyłoniła kilka ciekawych pomysłów biznesowych, które już od dłuższego czasu działają jako pełnoprawne firmy na terenie Dąbrowy Górniczej. Jednym z przedsiębiorców, którzy działają i rozwijają się ze swoim biznesem jest Dominika Kozłowska, która przy ulicy Kasprzaka 10 w dzielnicy Gołonóg prowadzi Studio Urody Melisa. Oferta, która jest skierowana głównie do kobiet to usługi fryzjerskie i kosmetyczne na najwyższym poziomie i z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa. Dominika od 2014 roku to certyfikowana stylistka paznokci i makijażystka, od 2015 roku technik usług kosmetycznych, od 2017 roku doradca do spraw żywienia. Zwolenniczka holistycznego podejścia do dbania o urodę i pasjonatka makijażu.

Przeprowadziliśmy z Dominiką Kozłowską krótki wywiad, który przybliży Wam idee programu „Lokal Na Start”

DIP: Po jakim czasie od wygrania lokalu rozpoczęłaś funkcjonowanie firmy?

Dominika: Po około 2 miesiącach.

DIP:  Czy lokal wymagał remontu i przystosowania do świadczonych usług, w jakim stopniu?

Dominika: Tak. Lokal wymagał remontu i dostosowania do świadczonych usług. Musiał zostać stworzony projekt zgodny z wymogami sanepidu oraz zaakceptowany przez rzeczoznawcę do spraw sanitarno-epidemiologicznych.

 

DIP: Czy uzyskałaś pomoc w DIP w analizie pomysłu na biznes i możliwości jego realizacji? Jaka to była forma pomocy i czy jesteś z niej zadowolona?

Dominika: Uzyskałam pomoc już na etapie tworzenia wniosku, kiedy miałam wątpliwości dotyczące poszczególnych pytań w nim zawartych. Również później kiedy miałam jakiekolwiek pytania, mogłam liczyć na wsparcie.

DIP:  W jakim stopniu możliwość lokalu na preferencyjnych warunkach pomogła w rozwoju twojej firmy?

Dominika: Możliwość wynajmu lokalu na preferencyjnych warunkach bardzo pomogła w rozwoju mojej firmy. Uważam że taka forma wsparcia zwłaszcza na początku kiedy biznes potrzebuje czasu żeby „rozkręcić się” jest ważna.

 

DIP: Jak ogólnie oceniasz przeprowadzenie programu Lokal Na Start? Proszę podać wady i zalety.

Dominika: Bardzo dużą zaletą jest możliwość wsparcia i doradztwa, co jest bardzo pomocne dla osób które dopiero zaczynają swoją drogę jako przedsiębiorcy. Podobała mi się również pewna swoboda jeśli chodzi o wniosek. W czasach kiedy załatwianiu większości spraw towarzyszy bardzo oficjalna i sztywna forma tutaj zdecydowanie można było pokazać swoją kreatywną stronę.

Jeśli chodzi o wady to przytłaczająca jest wspomniana wyżej biurokracja, która niekoniecznie jest zależna od DIP.

DIP: Jak program Lokal na Start wpłynął na rozwój twojej firmy?

Dominika: Program Lokal na start spełnił swoje założenie i pozwolił mi na Start jako przedsiębiorca. Zamiast przejmować się (zwłaszcza w tych trudnych czasach) co zrobić, aby moja firma przetrwała, mogę myśleć o tym jak rozwijać swój biznes.

 

DIP:  Czy zarekomendowałabyś innym udział w programie?

Dominika: Zdecydowanie tak i miałam okazję to zrobić.

DIP:  Czy uzyskałeś pomoc dot. uruchomienia firmy ( np. pomoc finansowa) z innych instytucji? Jeżeli tak to z jakich?

Dominika: Uzyskałam dofinansowanie kosztów otwarcia działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy w ramach środków z Unii Europejskiej.

 

Polecamy wszystkim usługi Studia Urody Melisa, wspierajcie tak jak my lokalnych przedsiębiorców!
FB: https://www.facebook.com/StudioUrodyMelisa
Przeczytaj o innych laureatach tutaj: KLIK 🙂