Nadchodzi Dębowy Maj Festiwal

Jak majówka to tylko w Dąbrowie Górniczej! Nadchodzi Dębowy Maj Festiwal, czyli coroczna eksplozja aktywności! W tym startuje już 26 kwietnia – wtedy też w Fabryce Pełnej Życia odbędzie się Festiwal Foodtrucków. To będzie doskonała okazja, aby rozpocząć ten weekend w wyjątkowej industrialnej przestrzeni w przepyszny sposób. To też przedsmak majówkowych atrakcji, które na dobre rozkręcą się 28 kwietnia i potrwają do 3 maja.

 

Tegoroczna odsłona Dębowego Maj Festiwalu odbędzie się w Parku Zielona, na Pogorii 3, w Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona, w Parku Hallera i w Hali Centrum. Będzie się działo! Przed nami m.in. Dębowa Gra Miejska, Europejski Kapsel Cup, Dębowe Wspinanie na ściance wspinaczkowej, piknik rodzinny „Nasza Europa, czyli z kulturą przez Europę”, wieczorne SUP-owanie i mnóstwo innych atrakcji dla każdego!

Przed nami m.in. Europejski Kapsel Cup i Dębowa Gra Miejska.

Spotkajmy się 1 maja przy fontannie w Parku Zielona!

 

Europejski Kapsel Cup, g. 11

Kapsel Cup to zabawa w grę w kapsle dla najmłodszych i najstarszych, bez względu na wiek. Zawodnicy przesuwają swój kapsel po linii toru, pstrykając kapsel tak, aby nie wyskoczył poza granice toru. 1 maja przypada 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, więc nie zabraknie europejskich akcentów. Każdy może wziąć udział! Zapisy w Biurze Zawodów w g. 11-12.

 

Dębowa Gra Miejska, g. 13.30

W Dębowej Grze Miejskiej każdy będzie mógł wziąć udział bez wcześniejszego przygotowania. Tym razem tematyką gry będzie otaczająca uczestników dąbrowska natura, wypoczynek oraz miejskie aktywności na świeżym powietrzu. Gra ma charakter multimedialny, na przystankach będą czekać na Was kody QR, które przekierują do rebusów, quizów oraz zadań wykorzystujących otaczającą przyrodę. Zabawa nie ma limitów czasowych, dlatego zapraszamy całe rodziny przy okazji majówkowego spaceru w parku.

W majówkę przypada 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, więc nie zabraknie europejskich akcentów! 

3 maja odbędzie się europejski piknik rodzinny.

 

Nasza Europa, czyli z kulturą przez Europę! Piknik rodzinny, g. 13-18.30

W majówkowy weekend minie dokładnie 20 lat, odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej. Z tej okazji zapraszamy na europejski piknik rodzinny, podczas którego przybliżymy Wam europejskie kraje, zaprezentujemy kulturę, historię i sztukę poszczególnych krajów, nietypowe zwyczaje i zdobyć nagrody w konkursach! Zabierzemy Was w podróż do Włoch, Grecji, Austrii, Niemiec, Irlandii, Francji i Alzacji, Holandii, Hiszpanii i Ukrainy.

 

Zabierzcie rodzinę, znajomych, przyjaciół i spędźmy razem niezapomnianą, aktywną majówkę w Dąbrowie Górniczej!

 

 

Pełen harmonogram DMF-u na stronie: www.dg.pl