Rozstrzygnięcie III edycji „Lokalu na Start”

Ogromnie się cieszymy, że kolejna edycja konkursu „Lokal na Start” spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem.
Oficjalnie ogłaszamy wyniki konkursu również na naszej stronie inkubator-dabrowa.pl.

 

Jak pisze sam Urząd Miejski w Dabrowie Górniczej: ” Program „Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, ubiegali się mikro i mali przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 3 lata. Istotne, żeby działalność była zarejestrowana na terenie Dąbrowy Górniczej.”

 

 

 

 

 

 

 

Aż 15 projektów wpłyneło  w regulaminowym czasie do Dąbrowskiego Inkubatora. W czwartek 10 września jury wybrało 5 pomysłów, które miałyby być realizowane w lokalach przy ul. 3 maja 22, Kościuszki 36, przy Al. Piłsudskiego, na ul. Głównej 61 oraz Wyszyńskiego 1. Niestety autorka jednego z wniosków wycofała się z konkursu, a więc ostatecznie w tej edycji będą ruszać 4 nowe firmy w wybranych lokalach w Dąbrowie Górniczej.

 

Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak podsumował tę edycję słowami „Tym razem było większe zainteresowanie przedsiębiorców naszym konkursem i większa różnorodność zgłoszonych projektów. Widać również, że osoby rozpoczynające działalność coraz śmielej stawiają na kreatywność i wykraczają poza standardowe branże” 

 

Laureaci III edycji konkursu „Lokal na start”

Katarzyna Ruszczyk – (ul. Wyszyńskiego 1) – porady psychoterapeutyczne i psychologiczne

Alicja Taborek – Skubij – (ul. 3 Maja 22) – kancelaria prawna

Sara Krukowska – Rasała  – (ul. Główna 61) – produkcja zabawek sensorycznych i dekoracji wnętrz

Anna Maciążek – (ul. Piłsudskiego 36/615A) – second hand z wysokiej jakości ubraniami, rękodziełem i przedmiotami użytkowymi

 

Mamy też potwierdzenie od strony UM: „Ponieważ „Lokal na start” cieszy się powodzeniem i stał się skutecznym narzędziem wsparcia biznesowej aktywności, jeszcze na ten rok planowane jest zorganizowanie jego czwartej edycji.”