Ruszyła VI edycja programu „Lokal na start”

Ruszyła kolejna, już VI, edycja programy Lokal na start! Jest to propozycja, którą powinni zainteresować się szczególnie dąbrowscy przedsiębiorcy oraz osoby, które dopiero myślą o założeniu swojej firmy.

 

 

 

 

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem Miasta Dąbrowa Górnicza oraz Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy, które w Dąbrowie Górniczej rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.

 

Tym razem w ofercie znalazły się lokale w centrum miasta, w Gołonogu i w Strzemieszycach. Przypadną one przedsiębiorcom, którzy zaproponują najlepsze pomysły i plany na ich zagospodarowanie i prowadzenie działalności.

Powierzchnia dostępnych lokali wynosi od niespełna 19 do ponad 160 m kw. Największy lokal może zostać podzielony i wynajęty w mniejszych częściachStawki czynszu za m2 wynoszą 6, 9 albo 10 zł. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł. Do kwot trzeba doliczyć podatek VAT. Opłaty na tym poziomie będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

 

Lista lokali, regulamin i dokumenty związane z programem do pobrania na naszej stronie www.inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start

 

Uczestnicy programu, którzy będą starać się o lokal, przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

 

Formularze zgłoszeniowe oraz wszystkie niezbędne dokumenty znajdziecie na naszej stronie www.inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start

 

Wypełniony formularz można wysłać na adres mailowy biuro@inkubator-dabrowa.pl lub przynieść do siedziby Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Dokumenty konkursowe można składać do 23 maja, a laureatów poznamy na przełomie maja i czerwca.

 

Dodatkowe informacje, dotyczące m.in. terminów obejrzenia dostępnych lokali, pod numerem 785 656 419.

Przed przygotowaniem i złożeniem oferty, uczestnicy skorzystają z pomocy i porad Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Konkursowe propozycje oceni jury, na czele którego stoi prezydent miasta. Zasiądą w nim też przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesowego.

Wszystkie informacje, w tym wykaz lokali i niezbędną dokumentację konkursową znajdziecie na naszej stronie www.inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start

Zapraszamy do udziału!