Ruszyła VIII edycja programu „Lokal na start”

Wystartowała kolejna, już VIII, edycja programu Lokal na start! Jest to propozycja, którą powinni zainteresować się szczególnie dąbrowscy przedsiębiorcy oraz osoby, które dopiero myślą o założeniu swojej firmy!

 

 

 

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem Miasta Dąbrowa Górnicza oraz Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy, a także spółki, które w Dąbrowie Górniczej rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.

Lokale dostępne w tej odsłonie programu znajdują się m.in. w centrum, w Gołonogu, na Alejach i w Strzemieszycach Wielkich. Warto wziąć je pod uwagę z myślą o urządzeniu biura, pracowni czy kawiarni. Do dyspozycji jest m.in. kiosk na gołonoskim ryneczku, a także pomieszczenia w budynkach Miejskiej Biblioteki Publicznej – w siedzibie głównej i strzemieszyckiej filii.

Powierzchnie dostępnych lokali wynoszą od 15 do ponad 161 m kw. Miesięczne stawki czynszu za m2 są na poziomie 5, 7, 10 albo 12 zł netto. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł netto. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy leży także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

 

Lista lokali, regulamin i dokumenty związane z programem do pobrania na naszej stronie www.inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start

 

Uczestnicy programu, którzy będą starać się o lokal, przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

 

Wypełniony formularz należy wysłać na adres mailowy biuro@inkubator-dabrowa.pl lub przynieść do siedziby Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Dokumenty konkursowe można składać do 21 kwietnia, a laureatów poznamy pod koniec kwietnia!

 

Dodatkowe informacje, dotyczące m.in. terminów oględzin dostępnych lokali, dostępne są pod numerem 785 656 419.

Przed przygotowaniem i złożeniem oferty, uczestnicy skorzystają z pomocy i porad Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Konkursowe propozycje oceni jury, na czele którego stoi prezydent miasta. Zasiądą w nim też przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesowego.

Wszystkie informacje, w tym wykaz lokali i niezbędną dokumentację konkursową znajdziecie na naszej stronie www.inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start

Zapraszamy do udziału!