Ruszyła X edycja programu „Lokal na start”

Wystartowała kolejna, już X, edycja programu Lokal na start! Tradycyjnie zgłaszać mogą się początkujący przedsiębiorcy i ci, którzy dopiero planują rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wnioski można składać do końca lipca.

 

 

 

Zasady konkursu są proste. Przedsiębiorcy z rynkowym stażem nie dłuższym niż 5 lat, a także osoby, które zamierzają uruchomić biznes, mogą ubiegać się o gminne lokale z atrakcyjnymi stawkami najmu. Warunkiem jest przedstawienie ciekawego, spójnego i kompletnego pod względem finansowym czy marketingowym pomysłu na działalność, która będzie ulokowana w danym lokalu. Propozycje oceni jury, złożone m.in. z przedstawicieli środowisk przedsiębiorców i organizacji otoczenia biznesu.

Tym razem do dyspozycji jest 10 lokali, o powierzchni od 17,5 m2 (kiosk na ryneczku na Broadwayu) do niemal 229 m2. Stawki najmu wahają od 5 do 15 zł/m2, a tam, gdzie dostępna jest również piwnica, stawka za nią wynosi 2,5 za m2. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy leżeć będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Lokale znajdują się w Gołonogu, na Alejach, a także ścisłe centrum – przy ul. 3 Maja 22. W tym budynku jeden z lokali może zostać podzielony na mniejsze części.

Program „Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oferty można składać do 31 lipca, a laureatów powinniśmy poznać w sierpniu. Szczegółowe informacje i lista lokali na stronie inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start/.  Pod numerem 785 656 419 można ustalać terminy oglądania lokali.

W dotychczasowych dziewięciu edycjach „Lokalu na start” wyłoniono 37 laureatów.

Konkurs jest jedną z form pomocy miasta dla mikro i małych przedsiębiorców funkcjonujących w Dąbrowie Górniczej. Stanowi też element Pakietu Młodego Przedsiębiorcy.

 

Dodatkowe informacje, dotyczące m.in. terminów oględzin dostępnych lokali, dostępne są pod numerem 785 656 419.

Przed przygotowaniem i złożeniem oferty, uczestnicy skorzystają z pomocy i porad Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Konkursowe propozycje oceni jury.

Wszystkie informacje, w tym wykaz lokali i niezbędną dokumentację konkursową znajdziecie na naszej stronie www.inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start

Zapraszamy do udziału!