Wciąż można się zgłaszać w konkursie na Model Biznesowy dla Dąbrowy!

Ważna wiadomość! Do 23 października przedłużono nabór do konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”. Zwycięzcy otrzymają m.in. nagrody finansowe, które pomogą wcielić w życie ich biznesowe plany. Laureatów poznamy 23 listopada.

 

 

 

To już trzecia edycja konkursu. Co trzeba zrobić żeby w nim wystartować w tym roku? Wystarczy mieć dobrze przemyślany pomysł na biznes i zaplanowane działania, jak wprowadzić go w życie. Celem konkursu jest rozwój przedsiębiorczości w mieście. Zgłaszać mogą się ci, którzy myślą o rozkręceniu działalności gospodarczej, a także osoby które prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat. Chodzi w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego, które będzie realizowane w Dąbrowie Górniczej. Głównym organizatorem konkursu jest miasto Dąbrowa Górnicza.

W pierwszej fazie należy przedstawić swój model biznesowy i przejść bezpłatne szkolenie online. Żeby aktywować je bez opłaty, trzeba pobrać kod dostępu z Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Przed tym można skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Na przełomie października i listopada poznamy wyniki tego etapu, a także od 3 do 5 autorów projektów, którzy przejdą do kolejnej tury.

Zakwalifikowanych do niej czeka warsztat z profesjonalnej prezentacji, a finalnie prezentacja własnego modelu biznesowego przed jury i publicznością w Pałacu Kultury Zagłębia. Finał konkursu Model biznesowy dla Dąbrowy odbędzie się 23 listopada. Każdy finalista będzie miał pięć minut na przedstawienie swojej biznesowej koncepcji i dziesięć minut na odpowiedzi na pytania jurorów oraz publiczności.

Dla zwycięzcy i osoby, której koncepcja najbardziej przypadnie do gustu publiczności przewidziano nagrody finansowe. Ich pula opiewa na kilkadziesiąt tysięcy zł. Finaliści otrzymają także nagrody rzeczowe od sponsorów. Po zakończeniu konkursu, laureaci będą musieli w ciągu trzech miesięcy wdrożyć zaprezentowany model i prowadzić działalność gospodarczą minimum przez rok.

 

Szczegółowe informacje, wniosek konkursowy i regulamin można znaleźć na stronie: www.inkubator-dabrowa.pl/model