Wręczenie nagród w Konkursie o Nagrodę Gospodarcza im. Karola Adamieckiego

W czwartek rozstrzygnięto szóstą edycję Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. O tytuł ubiegało się 12 firm.

W kategorii mikroprzedsiębiorstwo zwyciężył salon urody ESSE, a wyróżnienie trafiło do szkoły językowej British School. W kategorii małe przedsiębiorstwo zwycięzcą został Drim sp. z o. o. W kategorii średnich przedsiębiorstw statuetkę otrzymał Pegas Engineering sp. z o.o., a wyróżnienie Klub Sportowy Centrum sp. z o. o.

Nagroda Specjalna im. Karola Adamieckiego powędrowała do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego to propozycja dla firm innowacyjnych i przyczyniających się do gospodarczego rozwoju miasta, przykładających jednocześnie wagę do wartości etycznych i społecznych. O tytuł mogły ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które:

  • mają siedzibę albo prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej;
  • funkcjonują na rynku minimum 5 lat;
  • w ciągu ostatnich 3 lat wdrożyły nowatorskie rozwiązania, innowacje (produktowe, procesowe, marketingowe bądź organizacyjne) lub działania wyróżniające przedsiębiorstwo na tle konkurencji w regionie;
  • przestrzegają zasad etyki, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz uczciwej konkurencji;
  • inwestują w rozwój pracowników;
  • współpracują z instytucjami edukacyjnymi, samorządowymi czy biznesowymi.

Była to już VI edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. Organizatorem wydarzenia jest miasto Dąbrowa Górnicza , a partnerami Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości, Akademia WSB oraz Regionalna Izba Gospodarcza.

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy, prawo posługiwania się tytułem „Laureat Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego”, mogą liczyć również na wsparcie promocyjne ze strony organizatorów oraz partnerów.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Fabryce Pełnej Życia, podczas „Business Meet Up” – wydarzenia dla przedsiębiorców, w trakcie którego zorganizowano warsztaty, dyskusje i prezentacje.

Galę swoją obecnością uświetniła Iwona Guzowska, która swoim wystąpieniem dodała mnóstwo energii przyszłym i obecnym przedsiębiorcom!