Wystartował Konkurs na Model Biznesowy dla Dąbrowy!

Trwa trzecia edycja konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 30 września. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe, które pomogą wcielić w życie ich pomysły biznesowe. Laureatów poznamy 23 listopada podczas Gali Finałowej w Pałacu Kultury Zagłębia.

 

 

 

Konkurs to propozycja dla osób, które mają dobrze przemyślany pomysł na biznes i zaplanowane działania, jak wprowadzić go w życie. Jego celem jest rozwój przedsiębiorczości w mieście. Zgłaszać mogą się małe i mikroprzedsiębiorstwa, a także spółki prawa handlowego,  prowadzące swoją działalność nie dłużej niż 5 lat, które chcą wdrożyć w swojej firmie nowy model, produkt lub usługę. Chodzi o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego, które będzie realizowane w Dąbrowie Górniczej. 

 

W pierwszej fazie należy przedstawić swój model biznesowy i przejść szkolenie online. Przed tym można skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Do 17 października poznamy wyniki I etapu i od 3 do 5 autorów projektów, którzy przejdą do kolejnej tury.

Na zakwalifikowanych do II etapu czeka warsztat z profesjonalnej prezentacji, a finalnie prezentacja własnego modelu biznesowego przed jury i publicznością w Pałacu Kultury Zagłębia. Ta część, w której poznamy laureatów, odbędzie się 23 listopada. 

 

Zwycięzca otrzyma 15 tys. zł, które przeznaczy na rozwinięcie swojego biznesu. Za drugie miejsce przewidziano nagrodę wysokości 10 tys. zł, a za trzecie 5 tys. zł. Taka kwota trafi też do osoby, której koncepcja najbardziej przypadnie do gustu publiczności. Finaliści otrzymają także nagrody rzeczowe od sponsorów. Po zakończeniu konkursu, laureaci będą musieli w ciągu trzech miesięcy wdrożyć zaprezentowany model i prowadzić działalność gospodarczą minimum przez rok. 

 

„Model biznesowy dla Dąbrowy” pierwszą odsłonę miał w 2019 r. Zwyciężczynią została Marta Holi, która prowadzi centrum zdrowia i relaksu Holisfera. To miejsce, gdzie świadczone są usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone są zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia. W zeszłym roku odbyła się druga edycja konkursu. Wygrał ją Igor Woźnica, który pod nazwą Nieźle pogięte produkuje loftowe meble oraz akcesoria dekoracyjne. 

 

Szczegółowe informacje, wniosek konkursowy i regulamin można znaleźć na stronie: www.inkubator-dabrowa.pl/model