Wystartował Konkurs Twój Model Biznesowy!

Trwa czwarta edycja konkursu „Twój Model Biznesowy”. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 30 września. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe, które pomogą wcielić w życie ich pomysły biznesowe. Laureatów poznamy 29 listopada podczas Gali Finałowej w Pałacu Kultury Zagłębia.

 

 

 

Konkurs to propozycja dla osób, które mają dobrze przemyślany pomysł na biznes i zaplanowane działania, jak wprowadzić go w życie. Jego celem jest rozwój przedsiębiorczości w mieście. Zgłaszać mogą się małe i mikroprzedsiębiorstwa, a także spółki prawa handlowego,  prowadzące swoją działalność nie dłużej niż 5 lat, które chcą wdrożyć w swojej firmie nowy model, produkt lub usługę. Chodzi o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego, które będzie realizowane w Dąbrowie Górniczej. 

 

Konkurs jest podzielony na etapy:

1. Szkolenie online z zakresu tworzenia modeli biznesowych.

2. Przygotowanie i złożenie wniosku w terminie do 30 września 2023 r.

3. Finaliści konkursu w terminie do 16 listopada 2023 r. zobowiązani będą do odbycia warsztatów z pitchowania organizowanych przez DIP.

4. Etap drugi polega na prezentacji własnego Modelu Biznesowego przez Uczestnika przed publicznością na uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 29 listopada 2023 r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

 

Łączna wartość nagród finansowych w konkursie Twój Model Biznesowy wynosi 35 tysięcy złotych.  Finaliści otrzymają także nagrody rzeczowe od sponsorów. Po zakończeniu konkursu, laureaci będą musieli w ciągu trzech miesięcy wdrożyć zaprezentowany model i prowadzić działalność gospodarczą minimum przez rok. 

 

„Model biznesowy dla Dąbrowy” pierwszą odsłonę miał w 2019 r. Zwyciężczynią została Marta Holi, która prowadzi centrum zdrowia i relaksu Holisfera. To miejsce, gdzie świadczone są usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone są zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia. W zeszłym roku odbyła się druga edycja konkursu. Wygrał ją Igor Woźnica, który pod nazwą Nieźle pogięte produkuje loftowe meble oraz akcesoria dekoracyjne. Trzecią edycję zwyciężyły – Katarzyna Granda i Paulina Granda – właścicielki kawiarni z salą zabaw BOHOmaz.

 

Szczegółowe informacje, wniosek konkursowy i regulamin można znaleźć na stronie: www.inkubator-dabrowa.pl/model