Wywiad z laureatkami IV edycji konkursu Lokal na start – Baza Group

Dzisiaj chcielibyśmy Was zaprosić na wywiad z laureatkami IV edycji konkursu Lokal na start: Anną Barwińską i Joanną Klimasz – właścicielkami pracowni architektonicznej Baza Group. Dziewczyny otworzyły swoją firmę przy ulicy 3 maja 22

 

 

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości (DIP): Cześć! Bardzo miło was gościć tak blisko Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości! Może powiecie gdzie się mieści się Wasza firma?

Anna Barwińska (Ania): Nasza firma mieści się przy ulicy 3 Maja 22 w Dąbrowie Górniczej, właśnie w sąsiedztwie Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości:)

DIP: Jakiego rodzaju działalność prowadzicie?

Joanna Klimasz (Asia): Nasza działalność skupia się głównie w obrębie architektury. Zajmujemy się przede wszystkim projektowaniem wnętrz. Są to projekty wnętrz domów jednorodzinnych, mieszkań, ale także obiektów użyteczności publicznej- m.in. biura, przychodnie.

Ania: Udzielamy także indywidualnych konsultacji oraz tworzymy wizualizacje i animacje – zarówno budynków z zewnątrz, jak i wewnątrz.

DIP: Skąd pomysł na taki biznes? Czy była to Wasza pasja?

Asia: Pomysł na założenie własnego biznesu zrodził się już w trakcie studiów. Obydwie ukończyłyśmy studia magisterskie na wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Udział w licznych konkursach oraz sukcesy na szczeblu międzynarodowym, utwierdziły nas w przekonaniu, że chcemy podążać własną drogą projektową i założyć swoją działalność. Wyjazd na staż do Mediolanu upewnił nas w przekonaniu, że swoją przygodę biznesową chcemy zacząć właśnie od wnętrz. Mediolan jest stolicą designu, więc tak mocno zainspirowałyśmy się ich podejściem do projektowania, że po powrocie postanowiłyśmy stworzyć własną markę i z pasji tworzyć piękne wnętrza dla naszych klientów.

DIP: Co przekonało Was do wzięcia udziału w konkursie Lokal na start?

Ania: Założenie własnej działalności jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli zaczyna się od zera. Na samym początku pracowałyśmy zdalnie z domu, a z klientami spotykałyśmy się na mieście. Jednak ciągle z tyłu głowy szukałyśmy miejsca, gdzie mogłybyśmy mieć swój własny kącik do pracy. Zwłaszcza, że nasz zawód również wymaga przestrzeni do przechowywania dużej ilości próbników, katalogów, wzorników płytek, które na bieżąco pokazujemy klientom. Dzięki spotkaniom networkingowym dowiedziałyśmy się, że w Dąbrowie jest organizowany konkurs Lokal na start, a dodatkowo do dyspozycji wystawiony był lokal, który idealnie wpisywał się w nasze potrzeby, dlatego bez wahania wzięłyśmy udział w konkursie. 

DIP: Czy korzystałyście ze wsparcia Inkubatora podczas tworzenia wniosku konkursowego?

Asia: Inkubator na bieżąco służy wsparciem, jeśli chodzi o wszystkie kwestie formalne dotyczące wzięcia udziału w konkursie. Dodatkowo mogłyśmy skorzystać z konsultacji prawnych i księgowych, które pomogły nam wszystko dograć i odpowiednio poukładać.

DIP: Czy lokal wymagał remontu i przystosowania do świadczonych usług, w jakim stopniu?

Ania: Tak, nasz lokal wymagał lekkiego remontu. Ale wszystko byliśmy w stanie wykonać we własnym zakresie. Odświeżyliśmy ściany, wprowadziłyśmy kilka dodatków ściennych, akcentów kolorystycznych i dekoracji, dzięki którym nie musiałyśmy ponosić dużych kosztów remontu.

 

 

DIP: Po jakim czasie od wygrania lokalu rozpoczęłyście funkcjonowanie firmy?

Asia: Nasza firma funkcjonowała intensywnie jeszcze przed wygraną lokalu, dlatego poświęciłyśmy jedynie trochę czasu na remont, który umożliwił nam stworzenie własnej siedziby, w której możemy się spotykać klientami i pracować na co dzień.

DIP: W jaki sposób udział w konkursie przyczynił się do rozwoju firmy?

Ania: Dla nas to przede wszystkim ogromna wartość, dzięki której mamy oddzielone życie prywatne od zawodowego. Pracując z domu, niestety często te dwie sfery mocno się ze sobą przenikają. Mając swoją siedzibę, możemy teraz spokojnie skupić się na pracy w określonym czasie, a potem cieszyć się czasem wolnym. Dodatkowo ogromnym plusem jest dla nas posiadanie własnej przestrzeni, w której możemy spotykać się z klientami, a nie być w ciągłych rozjazdach. Dzięki lokalizacji blisko Inkubatora mamy również super opcję do skorzystania z dodatkowej salki konferencyjnej w razie potrzeby. Także same plusy 🙂

DIP: Czy rekomendujecie udział w konkursie?

Asia: Oczywiście, że tak! Jesteśmy pewne, że takich lokalizacji, w takich cenach nigdzie nie znajdziecie. Dodatkowo przez cały czas można liczyć na pomoc i miłą współpracę ze strony Inkubatora, nawet później po zakończeniu konkursu!

 

Bardzo dziękujemy za rozmowę! Jeżeli tak jak Asia i Ania chcielibyście skorzystać z lokali oferowanych przez Miasto na preferencyjnych warunkach koniecznie śledźcie nasz konkurs Lokal na start. Kolejna, już VII edycja, planowana jest na jesień 2022 roku. 

 

A my zachęcamy Was do skorzystania z pomocy pracowni architektonicznej Baza Group. 

ADRES: ul. 3 maja 22, II piętro,  41-300 Dąbrowa Górnicza tel. 515 322 967

WWW: https://www.bazagroup.pl/

FB: https://www.facebook.com/bazagroup 

Email: bazagroup@outlook.com