Znamy zwycięzców VI edycji Lokalu na start!

Znamy wyniki konkursu Lokal na start! Do szóstej edycji wpłynęło 10 wniosków, a ich autorzy zainteresowali się lokalami położonymi przy ul. Wyszyńskiego, 3-go Maja, Piłsudskiego i III Powstania Śląskiego.

 

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem Miasta Dąbrowa Górnicza i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy, które w Dąbrowie Górniczej rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat. Tym razem w ofercie były miejsca w centrum, Gołonogu i Strzemieszycach. Do szóstej edycji wpłynęło 10 wniosków, a ich autorzy zainteresowali się lokalami położonymi przy ul. Wyszyńskiego, 3-go Maja, Piłsudskiego i III Powstania Śląskiego.

– Poziom wniosków był bardzo wysoki. Jeżeli chodzi o pomysły na biznes, to widzę spore szanse na ich rozwój w naszym mieście. Była to bardzo ciekawa edycja – ocenia Joanna Klimasz, członkini jury, współwłaścicielka pracowni architektonicznej Baza Group, laureatka czwartej edycji konkursu.

Podobnego zdanie jest Michał Kucharski z Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

– Przy poprzedniej edycji uważaliśmy, że poziom wniosków jest bardzo wysoki. W tym roku zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni przez kandydatów. W przypadku lokali, w których kilka osób starało się o tę samą siedzibę komisja miała ciężki orzech do zgryzienia. Myślę, że podjęliśmy uczciwą decyzję, która wyłoni ciekawe biznesy w Dąbrowie Górniczej – mówi.

 

Zwycięzcami VI edycji zostali:

  • Karolina Grudniak przy ul. 3-go Maja zajmie się ręcznym wyrobem jedwabnych dodatków i ozdób do włosów
  • Krystian Ciuruś przy ul. III Powstania Śląskiego 4 otworzy siedzibę firmy zajmującej się budownictwem, remontami i pracami wykończeniowymi
  • Edyta Łazarz w tym samym budynku – przy ul. III Powstania Śląskiego 4, przygotuje escape room, czyli miejsce, z którego trzeba się „wydostać”, a drogą do tego jest rozwiązanie rozmaitych zadań, zagadek czy łamigłówek.
  • Jarosław Szulerecki przy ul. Piłsudskiego 34/633 zajmie się diagnostyką i programowaniem komputerów samochodowych oraz dorabianiem i programowaniem kluczyków.

Konkursowe propozycje oceniło jury, w którym zasiedli m.in. przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesowego.

 

Obrady jury konkursu „Lokal na start” (fot. www.facebook.com/marcinbazylakofficial)

Stawki czynszu za m2 w lokalach dostępnych w programie zaczynają się od 6 zł.  Do kwot trzeba doliczyć podatek VAT. Opłaty na tym poziomie będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

„Lokal na start” pomaga w działalności gospodarczej, a w pomieszczeniach przyznanych jego zwycięzcom prowadzone są różnorodne przedsięwzięcia biznesowe.

Ogromnie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Jednocześnie przypominamy, że osoby prowadzące firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności mogą skorzystać z Pakietu Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców.

Zapraszamy także na naszą stronę na facebooku, gdzie znajdziecie wszystkie aktualności – Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości.